Hilšer ani Fischer z politiky nezmizí. Horáčka by v ní ráda viděla manželka

Prezidentské volby 2018

Hilšer ani Fischer z politiky nezmizí. Horáčka by v ní ráda viděla manželkaNOVÉ
Marek Hilšer Foto:

FOTO: MarekNaHrad.cz

4
Domov
Sdílet:

Neúspěšná kandidatura na prezidenta nemusí nutně znamenat konec v politice. Naopak to může představovat dobrý odrazový můstek. V politice se chce nadále angažovat lékař a vysokoškolský učitel Marek Hilšer, kterého mnozí označují za nadějného politika. Politické ambice nevyloučil ani bývalý diplomat Pavel Fischer. To Mirek Topolánek zatím nad další politickou drahou neuvažuje.

„Můj výsledek je dobrý. V politice nekončím, cítím velkou odpovědnost,“ uvedl Hilšer v sobotu po vyhlášení volebních výsledků na svém Twitteru. Svůj volební výsledek, necelých devět procent hlasů, považuje za velice dobrý. „Musím říct, že cítím velkou odpovědnost v tom, abych nějakým způsobem pokračoval dál. Nechci vás zklamat a nechci zklamat tu naději, kterou jste ve mě dali. Takže rozhodně nezmizím ze scény,“ dodal.

Můj výsledek je dobrý. V politice nekončím, cítím velkou odpovědnost! #SrdceNaHrad

Hilšer, kterému k úspěchu podle některých názorů výrazně pomohlo jeho vystoupení ve čtvrteční Prezidentské superdebatě na České televizi, zatím do hloubky nepřemýšlel o tom, jak bude se získaným politickým kapitálem zacházet. Jeho politický potenciál ocenil třeba jeho soupeř v boji o Hrad Mirek Topolánek.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

To, jestli bude v politice pokračovat, přímo nevyloučil ani bývalý diplomat Pavel Fischer. Svůj výsledek, kdy na třetím místě překročil deset procent hlasů, označil za fenomenální. ,,Stal jsem se z neznámého diplomata respektovaným kandidátem,“ uvedl. Na otázku, zda bude zvažovat kandidaturu v dalších prezidentských volbách v roce 2023, uvedl, že to je ještě příliš daleko. Hlasy více než půl milionu voličů však podle něj znamenají závazek a bude zvažovat další kroky, které na základě této podpory učiní.

To čtvrtý v pořadí, textař Michal Horáček na otázku, jestli se bude chtít zapojit do politiky v jiné roli, odpověděl, že si to nedovede představit. Jeho manželka Michaela ale v rozhovoru pro Právo uvedla, že podle ní by měl změnit názor a že by ho v tom podpořila. „Absolvoval příkladnou volební kampaň, dlouhotrvající. Je připraven na to, aby zformuloval vize a myšlenky pro Českou republiky na míru a na tělo,“ řekla. Horáček do kampaně vložil vlastních 30 milionů korun. Jestli zkusí kandidovat i za pět let, nechtěl spekulovat.

Mirek Topolánek, poražený voleb, který svou kandidaturu oznámil na poslední chvíli, zatím neví, jestli svoji zkušenost s prezidentskou kandidaturou zužitkuje v obnovení své politické kariéry. „O tom ještě nechci uvažovat,“ řekl na dotaz deníku Echo24.

O pokračování své politické angažovanosti si není jistý ani Vratislav Kulhánek, který byl ze svého posledního místa velmi zklamaný. „Cíl být prezidentem byl zajímavý, otázka je, do jaké míry bude zajímavé něco dalšího,“ uvedl. Podle něj mu mezi voliči uškodilo to, že nahlas říká, co si myslí.

Přes neúspěch v prezidentských volbách chce do politiky prezident a výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek, který kandidoval za Realisty. „Děkuji všem voličům, kteří mi dali hlas, a chci jim říct, že to nebyl marný hlas, protože mne posiluje v tom, že budu v politice pokračovat,“ uvedl. Zda se třeba bude ucházet o místo v Senátu, zatím neví. „Nejsem ještě rozhodnut jakým způsobem, ale určitě z politiky neodejdu,“ uvedl.

Z politiky se nechce stáhnout ani předposlední kandidát Petr Hannig, který je předsedou neparlamentní strany Rozumní. V říjnových parlamentních volbách získala strana necelé jedno procento hlasů. Hannig uvažuje například o kandidatuře do Senátu v Praze 12, kde bydlí. Do Senátu přitom kandidoval už osmkrát, ale ani jednou nepostoupil do druhého kola. Čtyřikrát usiloval o post poslance a dvakrát europoslance.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte dále:

VIDEO: Jak prožívali volby kandidáti ve štábech

ON-LINE: Zemana vyzve Drahoš, zaostal jen o dvanáct procent

Fischer skončí třetí s 10 % hlasů. V druhém kole podpoří Drahoše

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články