1 Babišovy výroky

Voliči ODS jsou ti, kteří podváděli s daněmi, tvrdí Babiš

NOVÉ

Témata: ,

Premiér v demisi Andrej Babiš se nevybíravě vyjádřil o voličích opoziční ODS. Řekl o nich, že podváděli s daněmi a že je naštval zavedením elektronické evidence tržeb (EET). Kromě toho se Babiš opřel i do předsedy ODS Petra Fialy. „Ztrácí nervy,“ reagoval Fiala.

V rozhovoru pro deník Blesk Babiš hovořil o ODS, kterou po volbách ANO oslovilo k vládní spolupráci. „My jsme tři dny po volbách oslovili ODS, aby s námi vstoupila do jednání o vládě. Pan Fiala tvrdí, že jejich voliči to nechtějí. Já tomu rozumím. Jejich voliči jsou ti, kteří podváděli s daněmi, a naštval jsem je s EET,“ řekl Babiš Blesku.

Premiér v demisi Babiš dále předsedu ODS Fialu, někdejšího rektora Masarykovy univerzity v Brně a zakladatele katedry politologie, označil za politologa-teoretika.

„To říká politolog-teoretik, který v životě v reálu nebyl, který seděl ve vládě s Nečasem, která padla kvůli korupci. Tak co říct?,“ odpověděl Babiš na dotaz deníku Blesk, který ve svém dotazu zmínil, že podle Fialy je návrat hnutí ANO k jednání o příští vládě s ČSSD pouze trik.

Fiala už na Babišova slova zareagoval a připomněl mu kauzu Čapí hnízdo. „Pane Andreji Babiši, v době, kdy jste z peněz daňových poplatníků na Čapím hnízdě stavěl svou víkendovou ‚chatu‘, tak já jsem v Brně úspěšně vedl univerzitu se 40 tisíci studenty a stavěl její kampus, tak prosím brzděte. Vaše osobní útoky svědčí o nedostatku argumentů a ztrátě nervů…,“ uvedl Fiala na Facebooku.

Babišův výrok už komentovala i první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Drzost premiéra dle ní nezná mezí. „Andrej Babiš v rozhovoru v Blesku urazil 572 962 voličů ODS a spoustu dalších lidí, když je označil za podvodníky. Drzost tohoto trestně obviněného iluzionisty nezná mezí. Ukazuje se, že Andrej Babiš ztrácí nervy a možná nemá na to být premiérem. Odborně, lidsky ani eticky,“ uvedla Udženija na Twitteru.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dále čtěte: Nálada v ANO? Někdy optimistická, někdy nervózní, líčí nestraník Nacher

Volební průzkum: ANO a SPD klesá, ODS posiluje


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.