1 Kutilství

Nejrychlejší kůlna na světě. Brit s ní jel přes 160 kilometrů v hodině

, NOVÉ

Témata: ,

Jedno oblíbené klišé z detektivek říká, že vrahem byl zahradník. To se však netýká 53letého zahradníka Kevina Nickse. Tento Brit se stal známým díky své motorizované kůlně, se kterou stále posouvá rychlostní rekord. O britském vynálezci informoval The Independent.

Rekordní rychlosti 100 mil za hodinu (160 kilometrů v hodině) nedosáhl Nicks na vozovce, ale na pláži Pendine Sands v Carmarthenshiru, která měla dostatečně pevný a plochý povrch pro rychlou jízdu. Nicks tak překonal svůj původní rekord, ve kterém jel 129km/h. „Nemohlo to jít lépe, jsem tak šťastný,“ uvedl po své jízdě Nicks pro britská média.

Přestavba kůlny na pojízdné vozidlo rozhodně nebyla levnou záležitostí. Nickse stále 13000 liber a přestavoval ji tři roky. První kůlna vycházela z jeho Volkswagenu Passat, do modelu se kterým pokořil svůj starý rekord namontoval motor z Audi RS4. Přestavba kůlny na rychlejší model probíhala celou zimu.

Pláž Pendine Sands si Nicks nevybral náhodně. V roce 1924 tam Sir Malcolm Campbell dosáhl rychlosti přes 235km/h. Nicks se rozhodně nechce spokojit se svým dosavadním rekordem a již plánuje, že při nejbližší příležitosti se pokusí jet ještě rychleji. Na nový rekord chce zaútočit již příští víkend v Elvingtonu nedaleko Yorku.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:Unikátní objev v džungli: laser odhalil stopy desetimilionové civilizace

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.