1 Kutilství

Nejrychlejší kůlna na světě. Brit s ní jel přes 160 kilometrů v hodině

, NOVÉ

Témata: ,

Jedno oblíbené klišé z detektivek říká, že vrahem byl zahradník. To se však netýká 53letého zahradníka Kevina Nickse. Tento Brit se stal známým díky své motorizované kůlně, se kterou stále posouvá rychlostní rekord. O britském vynálezci informoval The Independent.

Rekordní rychlosti 100 mil za hodinu (160 kilometrů v hodině) nedosáhl Nicks na vozovce, ale na pláži Pendine Sands v Carmarthenshiru, která měla dostatečně pevný a plochý povrch pro rychlou jízdu. Nicks tak překonal svůj původní rekord, ve kterém jel 129km/h. „Nemohlo to jít lépe, jsem tak šťastný,“ uvedl po své jízdě Nicks pro britská média.

Přestavba kůlny na pojízdné vozidlo rozhodně nebyla levnou záležitostí. Nickse stále 13000 liber a přestavoval ji tři roky. První kůlna vycházela z jeho Volkswagenu Passat, do modelu se kterým pokořil svůj starý rekord namontoval motor z Audi RS4. Přestavba kůlny na rychlejší model probíhala celou zimu.

Pláž Pendine Sands si Nicks nevybral náhodně. V roce 1924 tam Sir Malcolm Campbell dosáhl rychlosti přes 235km/h. Nicks se rozhodně nechce spokojit se svým dosavadním rekordem a již plánuje, že při nejbližší příležitosti se pokusí jet ještě rychleji. Na nový rekord chce zaútočit již příští víkend v Elvingtonu nedaleko Yorku.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:Unikátní objev v džungli: laser odhalil stopy desetimilionové civilizace

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.