Vysoké Tatry v plamenech. Záchranáři evakuovali stovky turistů

požár v těžko přístupném terénu

Vysoké Tatry v plamenech. Záchranáři evakuovali stovky turistůAKTUALIZOVÁNO 1
Svět
Sdílet:

Slovenští hasiči se snaží uhasit požár, který dnes propukl v těžko přístupném terénu poblíž osady Kežmarské Žľaby ve východní části Vysokých Tater. Příčina živlu, jenž podle mluvčí hasičského a záchranného sboru Zuzany Farkasové zachvátil 30 hektarů lesa, není známa. Farkasová večer informovala, že hasičům se daří dostat požár pod kontrolu. Za asistence horských záchranářů byly z turistických tras v této lokalitě evakuovány stovky lidí.

Na místě zasahuje více než 50 hasičů s příslušnou technikou. Plameny zasáhly oblast s nejpřísnějším stupněm ochrany. Do hašení byl povolán vrtulník Mi-17 slovenského ministerstva obrany a také další vrtulník z letky ministerstva vnitra. Podle mluvčí ministerstva obrany jsou také v pohotovosti vojáci.

Horská služba společně s hasiči a policisty v oblasti zasažené požárem evakuovala z turistických tras 800 až 1200 lidí. Akce podle záchranářů probíhala klidně, ačkoliv někteří z turistů, zejména polské národnosti, odmítali trasy opustit. Při přesunu lidí se podle horské služby nikdo nezranil, turistické stezky v oblasti zůstanou až do odvolání uzavřené.

Ministerstvo zemědělství na svých facebookových stránkách vyzvalo turisty a letecké sportovce, aby se vyhnuli požáru v okolí Tatranské Kotliny a Kežmarských Žľabů a turistických tras ve směru na chatu Plesnivec a v dolině Sedmi pramenů.

Čtěte také: V Česku premiant, na Slovensku Kiskovi vyčítají soukromé lety či louku pod Tatrami

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články