Lactalis kvůli salmonelóze stahuje dětské mléko v 83 zemích i včetně ČR

Obava ze salmonelózy

Lactalis kvůli salmonelóze stahuje dětské mléko v 83 zemích i včetně ČRNOVÉ
Ilustrační snímek Foto:

FOTO: Shutterstock

1
Domov
Sdílet:

Francouzská mlékárenská společnost Lactalis kvůli skandálu se salmonelózou stahuje celkově přes 12 milionů balení dětského mléka v 83 zemích. Francouzskému listu Journal du Dimanche to řekl šéf podniku Emmanuel Besnier. Firma zahájila stahování dětského mléka minulý měsíc.

Informaci o rizikových výrobcích dostaly také úřady zemí, kam byly tyto výrobky vyvezeny, včetně Česka, kde se mléčná výživa zmíněné značky z preventivních důvodů přestala prodávat. Státní zemědělská a potravinářská inspekce i obchodní řetězec Dr. Max upozornily na výrobek už na konci prosince.

V pátek francouzský ministr financí Bruno Le Maire oznámil, že stahování se rozšiřuje na veškeré dětské mléko z továrny Craon, která stojí v centru skandálu. Původně se přitom stahování týkalo pouze produktů vyrobených v této továrně od 15. února.

Besnier listu Journal du Dimanche rovněž řekl, že firma vyplatí odškodné rodinám, které tento skandál postihl. „Odškodníme každou rodinu, která utrpěla újmu,“ prohlásil. Neupřesnil však, jak vysoké by toto odškodné mohlo být.

Francouzská vláda slib poskytnout odškodné přivítala. Dodala nicméně, že bude pokračovat vyšetřování, jehož úkolem je zjistit, kdo je za skandál zodpovědný. Zatím bylo v souvislosti s tímto skandálem hlášeno 35 případů onemocnění salmonelózou ve Francii a jeden případ ve Španělsku, napsal server BBC.

Čtěte také: Zájem o duel projevily dvě komerční televize. Drahoš chce, aby byl i na ČT

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články