Kde je princezna z Dubaje? Ochránci lidských práv chtějí informace

princezna Latífa

Kde je princezna z Dubaje? Ochránci lidských práv chtějí informaceNOVÉ
princezna Latífa Foto:

Foto: Printscreen z Youtube (Escape from Dubai)

1
Svět
Sdílet:

Ochránci lidských práv z organizace Human Rights Watch (HRW) požádali dubajského panovníka šejcha Muhammada bin Rašída Maktúma, aby oznámil, kde se nachází jeho dcera princezna Latífa. Podle HRW se žena pokusila v únoru ze země uprchnout, ale byla dopadena a zřejmě proti své vůli přivezena zpět. Její známí s ní ztratili kontakt.

Po svém odjezdu z Dubaje byla žena začátkem března zadržena v Indii. Indická stanice NDTV uvedla, že k jejímu zadržení přispěli zřejmě indičtí vojáci. Přítel ženy Hervé Jaubert, který má americké a francouzské občanství, řekl, že indická pobřežní hlídka je oba zadržela na pobřeží státu Góa 4. března. Byli převezeni do Spojených arabských emirátů (SAE) a drženi na samotce.

Na internetu se začátkem roku objevilo video, na němž Latífa tvrdí, že ji otec tajně věznil tři roky a že byla v nemocnici, kde jí podávali léky, aby zlomili její rebelské chování. Její otec má prý šest žen a s nimi 30 dětí.

„Natáčím toto video, protože může být mé poslední. Otce zajímá pouze jeho pověst a kvůli ní lidi nechá zabít,“ tvrdí Latífa. Vysvětlila také, že je odhodlána odejít ze SAE, protože tam není svobodná. Nemá prý vlastní cestovní pas a když se rozhodne vyjet z Dubaje, je jí přidělen řidič.

Britský list Daily Mail začátkem března napsal, že Latífa odjela ze SAE s pomocí bývalého francouzského agenta, který už pomohl i jiným lidem dostat se z Dubaje na své jachtě registrované v USA.

„Nebude-li informace o princezně zveřejněna, může se to pokládat za vynucené zmizení, protože naposledy byla viděna, když ji úřady SAE zatýkaly,“ uvedla v prohlášení HRW. Dubaj na zprávy o údajném zmizení princezny nereaguje.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:Za zdvižený prostředník hrozí Britovi v Dubaji půl roku vězení

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články