1 Smrt potomka krále

Ve Francii zemřel potomek posledního francouzského krále

, NOVÉ

Témata: , ,

Ve Francii v pondělí ve věku 85 let zemřel Jindřich Orleánský (Henri d‘Orléans), jenž byl potomkem posledního krále, který vládl Francii, a možným uchazečem o francouzský trůn z rodu Orléans. Informovala o tom agentura agentura AFP.

Mnoho francouzských roajalistů zpráva zarmoutila, podotkla místní média. „Král je mrtev, ať žije král,“ napsal na twitteru šéf roajalistického hnutí Action Française, které podporuje orleánskou větev.

Jindřich Orleánský byl mimo jiné potomkem posledního francouzského krále Ludvíka Filipa, který vládl v letech 1830 až 1848. Pocházel z 11 dětí. Dětství strávil v Maroku, Španělsku a Portugalsku. Ve Francii vystudoval elitní Pařížský institut politických věd. Zúčastnil se války v Alžírsku. Armádu opustil v roce 1967 a pracoval v bankách ve Francii a Švýcarsku. Věnoval se malbě a kresbě, svá díla pravidelně vystavoval.

Čtěte také: Bývalý německý prezident Gauck dostal v Praze Cenu Karla IV.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.