Čeští hokejisté vezou z mistrovství světa bronz. USA porazili 8:4

Čeští hokejisté získali na mistrovství světa bronz. Foto: ČT
8
Domov
Sdílet:

Čeští hokejisté porazili ve finále o 3. místo tým Spojených států a z mistrovství světa ve Finsku tak odjíždí s bronzovou medailí. Český tým, který od letošního roku vede finský trenér Kari Jalonen, veze cenný kov ze světového šampionátu poprvé po deseti letech.

Češi ve finále nenavázali na semifinálový debakl s Kanadou a tým USA porazili 8:4. Po deseti letech na krku českých hokejistů visí medaile z mistrovství světa, a stejně jako před 10 lety hokejisté domů přivezou bronz.

Ze základní skupiny postoupil český tým na třetím místě. Ve čtvrtfinále pak porazil tým Německa 4:1. V sobotním čtvrtfinále Česko rozstřílel tým z Kanady vysoko 6:1, český tým se tak musel spokojit s bojem o bronzovou medaili. O zlato bude večer bojovat Kanada s Finskem.

Tým se pod vedením nového trenéra na začátku letošního šampionátu potýkal s problémy. Mistrovství světa po úvodních nezdarech celého týmu opustil útočník Dominik Simon, který údajně vyvolal fyzický konflikt mezi ním a obráncem Filipem Hronkem. Do dějiště šampionátu ale dorazili hráči z NHL v čele s Davidem Pastrňákem, který během finálového utkání zaznamenal hattrick.

Česká hokejová reprezentace změnila trenéra po nepovedeném olympijském turnaji v Pekingu, kde mužstvo nepostoupilo ani do čtvrtfinále. Z postu trenéra reprezentace odešel Filip Pešán, na jeho postu ho pak nahradil Fin Kari Jalonen.