Ženy mají zůstat u plotny. BBC si všímá sexistických narážek Sparťanů

Frustrace po ztraceném zápase

Ženy mají zůstat u plotny. BBC si všímá sexistických narážek SparťanůNOVÉ
Brankář Sparty Tomáš Koubek. Ilustrační foto Foto: Reprofoto: AC Sparta Praha
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Po nedělním utkání mezi brněnskou Zbrojovkou a pražskou Spartou, ve kterém dostali Pražané vyrovnávací gól z jasného ofsajdu, plály vášně. Chybu udělala ženská pomezní rozhodčí a fotbalisté si na ní smlsli. Brankář letenských Tomáš Koubek v rozhovoru řekl, že ženy by měly zůstat u plotny a neměly by rozhodovat mužský fotbal. K tomuto názoru se přidal i záložník Lukáš Vácha. Nepříjemného incidentu si všiml i britský zpravodajský server BBC, který zprávu zařadil dokonce na svou zpravodajskou homepage.

Zahraniční server se věnuje celému rozuzlení, kdy oba hráči mají od vedení nařízeno absolvovat trénink s ženským týmem. Záměrem je potrestat hráče za sexistickou kritiku, která začala proudit od naštvaných hráčů ihned po zápase.

Ke sporáku... pic.twitter.com/Nb9iMNCZPg

— Lukáš Vácha (@Vason6) 2. října 2016

BBC si také všímá reakce kapitánky ženského týmu Ivy Mocové, která neskrývá nadšení z tréninku s potrestanými hráči. „Za tuhle podporu jsme rády, na kluky se těšíme. Kluci z A-týmu nás při velkých zápasech podporují pravidelně, vážíme si toho,“ uvedla Mocová pro sparťanský web.

Celý incident bude projednávat ve čtvrtek i disciplinární komise, která může hráčům udělit dodatečné tresty. Sparťanské vedení zatím oba hráče potrestalo tak, že jim přidělilo funkce ambasadorů při utkání ženského týmu s nizozemským Twente v Lize mistryň.

Spor se odehrál na konci zápasu v nastaveném čase, kdy se brněnští hráči snažili zvrátit nepříznivý výsledek zápasu. Při jedné z posledních akcí se ocitl záložník Alois Hyčka v ofsajdu, ze kterého následně vstřelil vyrovnávací branku. Pomezní asistentka Lucie Ratajová už byla disciplinární komisí potrestána zákazem startu ve čtyřech zápasech.

Čtěte také:

VIDEO: Sparta v Římě triumfovala, fanoušci pomočili žebračku

Ropa, Sparta & Blesk. Daniel Křetínský chystá obchod roku

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články