Začíná derby: Sparťané prošli Prahou, pyrotechnika zranila čtyři lidi

Derby Slavia - Sparta

Začíná derby: Sparťané prošli Prahou, pyrotechnika zranila čtyři lidiNOVÉ
Sparťané prošli Prahou, zakázaná pyrotechnika zranila čtyři lidi Foto:

Webové stránky SK Slavia Praha a AC Sparta Praha

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Prahou prošel pochod zhruba pěti stovek fanoušků Sparty mířících na fotbalové derby se Slavií. Policie během průvodu zadržela šest lidí kvůli nedovolenému používání pyrotechniky. Čtyři účastníky pochodu pyrotechnika zranila. Na bezpečnostních opatřeních, která ligový zápas doprovázejí, se podílí několik stovek policistů. Zápas na vyprodaném stadionu v Edenu začne v 17:30 hodin.

Proti jednomu ze sparťanských fanoušků policie zasáhla hned u stadionu na Letné, odkud průvod vyšel. Další tři zadržela na Klárově a na Mánesově mostě a dva u stanice metra Želivského. Jeden z nich odpálil dýmovnici ve vestibulu stanice. „Použili nebezpečnou pyrotechniku v rozporu se zákonem,“ řekl Hulan.

Pochod šel přes Staroměstské náměstí na metro na Václavské náměstí, ze stanice Želivského pak opět pěšky do Edenu. Čtyři lidé z průvodu byli zraněni dělbuchem na Klárově. „Prvotní ošetření tam poskytovali naši policisté z pořádkové jednotky,“ uvedl Hulan.

Pochod fanoušků omezil automobilovou dopravu. Kvůli očekávané návštěvě až 20 000 diváků policie předem hlásila, že může ve Vršovicích uzavřít některé ulice. Příznivce obou celků proto žádala, aby na stadion jeli raději posílenými spoji městské hromadné dopravy.

Čtěte také: Hokejista Neuvirth zkolaboval. Je jen dalším z dlouhé řady

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články