Stovky čtenářů si právě kupují EchoPrime. Má za sebou první rok

Výročí EchoPrime

Stovky čtenářů si právě kupují EchoPrime. Má za sebou první rokNOVÉ
Domov

Před rokem jsme spustili na českém trhu ojedinělý server a službu EchoPrime, který si získal už dva tisíce předplatitelů. EchoPrime není jen názorový a zpravodajský server, který přináší celé verze esejů, analýz a komentářů z Týdeníku Echo, zpoplatněné komentáře z Echo24 nebo každodenní monitor nejdůležitějších zpráv z politiky a ekonomiky, ale v rámci předplatného čtenáři získávají přístup na Echo24 bez reklam a s plnou verzí komentářů a také digitální verzi Týdeníku Echo zdarma. Součástí je pochopitelně archiv se všemi texty, které vyšly v Týdeníku Echo.

K rozjezdu EchoPrime pomohli před rokem čtenáři a podporovatelé Echa, když na jeho rozjezd přispěli na crowdfoundingovém hithit.com částkou 1,6 miliónů a vytvořil rekord nejrychleji vybraného prvního miliónů korun, což se podařilo za tři dny. EchoPrime jsme nespouštěli s představou, že bude masovým médiem, ale prémiovou platformou pro náročného čtenáře, který je ochoten si za kvalitní a nezávislou novinářskou práci zaplatit. Řada lidí namítá, že se máme uživit reklamou, ale bohužel cena reklamy je tak nízká a pro servery, které jsou zaměřeny na kvalitu a nikoliv jen milión čtenářů, není schopna ani z poloviny pokrýt provoz. Redakce Echa si situaci navíc sama ztěžuje svou nezávislostí, publikováním nepopulárních názorů oponujícím módním názorům, ale také svým tradičním a konzervativním pohledem na svět a současné společenské otázky. Z těchto důvodů je pro nás vyloučena veřejná podpora z českých nebo evropských dotací nebo nadací a novinářských nadačních fondů, které podporují levicové a progresivistické proudy.

O to větší radost máme v těchto dnech, kdy si stovky předplatitelů obnovují předplatné EchoPrime, jehož cena se ustálila na 1999 korun. Za podporu a důvěru, kterou do nás tenkrát vložili, získali doživotní slevu 30 procent. Ale i pro nové čtenáře máme u příležitosti roku existence speciální akci, pokud si v našem eshopu koupí za 99 korun karty Babišův mariáš, dostanou roční předplatné za 1700. EchoPrime si lze objednat také na jeden měsíc za 199 korun.

Předplatit EchoPrime si můžete například zde.