‚Bojkot Německa!‘ Kampaň ale může cílit i na řecké zboží

"Poděkování" za Řecko

‚Bojkot Německa!‘ Kampaň ale může cílit i na řecké zbožíNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Německé značky a produkty se staly v poslední době cílem politických aktivistů, v jejichž očích jsou právě Němci zodpovědní za řeckou krizi. Na sociálních sítích se jejich výzva #BoycottGermany, která nabádá Evropany k bojkotu německého zboží, stala během několika dní virálem – tedy rychle se šířícím sdělením. Ovšem také terčem různých posměšků.

Poprvé se klíčové slovo, neboli hashtag #BoycottGermany objevil na Twitteru během víkendu, v pondělí ale zažil skutečný boom. Během několika dnů ho užilo už více než třicet tisíc uživatelů. Někteří berou výzvu zcela vážně, jiní si z ní spíše dělají legraci. Sociální sítě jsou každopádně zaplněny příspěvky zaměřenými na bojkot německého zboží. 

 

Výzva je reakcí na řeckou krizi, za kterou je podle lidí, kteří výzvu sdílejí, zodpovědné právě Německo. Vyzývají proto Evropu, aby bojkotovala německé výrobky.

Některé příspěvky na Twitteru například vyzývají lidi, aby se vyhýbali výrobkům, jejichž čárový kód začíná čísly 401 až 440. Jak ale upozorňuje britská BBC, kód neodkazuje k místu, kde byl produkt vyroben, ale k místu, kde sídlí jeho mateřská společnost. Výrobky tak mohou ve skutečnosti pocházet třeba z Francie, Británie nebo dokonce z Řecka.

 

Někteří uživatelé sociálních sítí si z výzvy dělají legraci. 

 

Jeden z uživatelů připomněl paralelu s antinacistickou prapagandou z roku 1933.

 

Německý novinář Thomas Walde pak zase poslal sarkastický tweet: „Žádají Řekové bojkot Německa včetně německé finanční pomoci?“  

 

Německo se nicméně bojkotu neobává. „Bereme to vážně, ale není tu důvod k panice,“ řekl předseda Německé průmyslové a obchodní komory Volker Treier pro Reuters.

Řecký parlament v noci na čtvrtek schválil výraznou většinou první strukturální reformy, které požaduje eurozóna výměnou za příslib nového mezinárodního záchranného programu. K reformám, k nimž se Řecko zavázalo výměnou za další finanční pomoc od eurozóny, patří mimo jiné zvýšení daně z přidané hodnoty, rozšíření daně za luxus, zvýšení odvodů pro podnikatele a omezení předčasných důchodů. Úvěr, který by mohl dosáhnout objemu až 86 miliard eur, má zemi zachránit před bankrotem a zajistit její setrvání v eurozóně. 

Čtěte také: Řecko by se stejně mělo vzdát eura, říká německý ministr financí

‚Každý Němec dostane na řecké pláži přednostní lehátko‘

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články