Derby Sparta – Slavia tentokrát bez vítěze. Zápas skončil 2:2

Pražské fotbalové derby

Derby Sparta – Slavia tentokrát bez vítěze. Zápas skončil 2:2NOVÉ
Zápas Sparta - Slavia Foto:

1

Pražské fotbalové derby mezi Spartou a Slavii skončilo remízou 2:2. Ve fyzicky velice náročném utkání, při kterém došlo i k několika zraněním, nejprve vedli slávisté, ale ještě do konce prvního poločasu si vedení vzala Sparta. Ve druhém poločase pak vyrovnal slávistický kapitán Tomáš Souček a do konce zápasu se skóre již nezměnilo. Slavia zůstává v čele tabulky společně s Plzní.

Skóre bojovného a fyzicky velice drsného zápasu otevřel v 36. minutě slávistický stoper Ondřej Kúdela, který se hlavičkou prosadil po rohovém kopu. Již ve 42. minutě však zareagoval taktéž hlavou sparťanský útočník Benjamin Tetteh. O chvíli později navíc zahrál rukou slávista Ibrahim Traoré a následnou penaltu proměnil Guélor Kanga.

Ve druhém poločase se dlouho nedařilo kombinačně ani jednomu týmu. Trápení překonal až v 70. minutě slávistický kapitán Tomáš Souček, který se stejně jako jeho spoluhráč Kúdela prosadil po rohovém kopu hlavou. Po zbytek zápasu se přes mnoho šancí již nikdo neprosadil a oba týmy tak získaly po bodu, čímž se Slavia dotáhla na vedoucí Plzeň se 34 body. Sparta na vedoucí duo nyní ztrácí 7 bodů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.