Česká telekomunikační infrastruktura získala úvěrový rating investičního stupně

Získání ratingu Baa2

Česká telekomunikační infrastruktura získala úvěrový rating investičního stupněNOVÉ
Logo společnosti Cetin Foto: Foto: cetin.cz
Ekonomika

Echo24

Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s ohodnotila úvěrovou způsobilost společnosti Česká telekomunikační infrastruktura a.s. (Cetin) investičním stupněm Baa2 se stabilním výhledem (firsttime issuer credit rating Baa2, investment grade, stable outlook). Oznámila to společnost Cetin ve své zprávě.

Hodnocení Baa2 odráží mimo jiné unikátní obchodní model společnosti Cetin, která je jediným velkoobchodním provozovatelem celoplošné telekomunikační infrastruktury v Evropě, a dále solidní, zavedenou tržní pozici společnosti.

Příznivý úvěrový rating investičního stupně potvrzuje schopnost společnosti Cetin dostát svým investičním záměrům oznámeným v říjnu loňského roku. 22 miliard korun směrovaných do rozvoje vlastních telekomunikačních sítí zejména zrychluje připojení k internetu prostřednictvím pevné i mobilní sítě a rozšiřuje celkové pokrytí.

Společnost Cetin spravuje a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající celé území České republiky. Zajišťuje také mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Své služby nabízí především různým telekomunikačním operátorům, kteří s jejich pomocí zajišťují služby pro koncové zákazníky. Cetin je součástí skupiny PPF.

Čtěte také:

Akcie CETIN budou obchodovány, burza vyhověla Roklen360