Nejmladší z podezřelých se vzdal, prý byl ve škole. Spolužačka potvrzuje

Zátahy na více místech

Nejmladší z podezřelých se vzdal, prý byl ve škole. Spolužačka potvrzujeAKTUALIZUJEME
Foto: Reprofoto CNN
3
Svět
Echo24
Sdílet:

Nejmladší z trojice mužů podezřelých z teroristického útoku v Paříži, 18letý Hamyd Mourad se vzdal policii. Uvedla to po 2. hodině v noci AFP. Osud dalších dvou mužů, bratrů Kouachiových, je dále neznámý.

Mourad se prý dostavil sám na policejní stanici ve městě Charleville-Mézières na belgických hranicích. Mourad je švagrem jednoho z bratrů, Chérifa. Podle informací francouzských médií však tvrdí, že v době útoku na redakci Charlie Hebdo byl ve škole. Na Twitteru to navíc potvrzují jeho spolužáci.

Údajná spolužačka vystupující pod přezdívkou AnyceDz napsala: "Jela jsem s Muradem autobusem v 8 h, strávila s ním přestávku v 10 h a znovu jela autobusem v 11.50."

"Jsme v Charleville, 300km daleko od Paříže. Je fyzicky nemožné, aby  tam byl," uvedla dále na obranu Murada. Útok na redakci se odehrál po poledni.

Vyjádřil se i k tomu, proč se Murad vzdal: "Nejdřív jsem si myslela, že je to shoda jmen a poslala mu sms. Zpanikařil a rozhodl se to jít vyjasnit s otcem na policii".

Čtěte také: Cenzura karikatur Charlie Hebdo je tu. Nechceme nikoho urazit, hájí se média

Noční zatýkání

Francouzská policie provedla v noci rozsáhlou bezpečnostní operaci v Remeši na severovýchodě země, o níž přicházejí rozporné informace. Část města je obklíčena policií, v ulicích jsou těžkooděnci v palebných pozicích a ostřelovači.

Policisté údajně předpokládali, že v Remeši se ukrývají teroristé, kteří ve středu provedli krvavý útok na satirický časopis Charlie Hebdo a zabili 12 lidí. Policie v noci potvrdila, že z atentátu podezřívá bratry Saida a Chérifa Kouachiovy a osmnáctiletého Hamyda Mourada.

Čtěte také: Policie obklíčila útočníky arabského původu v domě v Remeši

Většina novinářů ale z Remeše informujovala, že policisté jen prohledali jistý obytný dům ve snaze získat DNA některého z podezřelých. Zpravodaj agentury Reuters nezaznamenal žádné výstřely a vylučuje, že by se policisté odhodlali k masivnímu zátahu.

Podle agentury DPA probíhaly bezpečnostní operace i na několika místech v Paříži, ale i v dalších francouzských městech, například ve Štrasburku.

Čtěte také: Zatýkání ve Francii pokračuje, ale atentátníky policie nemá

Podle pařížského rozhlasu zorganizovali policisté v noci zátah ve městě Charleville-Mézières na belgických hranicích. Zadrželi prý příbuzného jednoho z předpokládaných pachatelů a vyslýchají ho.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Kdo si žije svůj disko příběh

EDITORIAL

Chtějí držet stůj co stůj. Tuší, že vítr začíná vanout jiným směrem, z nastaveného kurzu uhnout nechtějí a řítí se ke skalinám. Stále věří, že větru poručí, ...

00:07

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz